Burslar

Yemek Bursu

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünce her eğitim-öğretim yılında belirlenen kontenjan dahilinde öğrencilerine yemek bursu verilmektedir. Yemek bursundan faydalanmak isteyen öğrencilerin Eylül ayı içerisinde Siyasal Bilgiler Fakültesi veya Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından yapılan duyurular doğrultusunda belirtilen tarihlerde gerekli evrakları doldurup Dekanlık Yazı İşleri Birimine vermeleri gerekmektedir.

Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırma Programı

Öğrenciler üniversitedeki birimlerde kısmi zamanlı olarak çalışabilmektedir. Çalışma süresinin haftanın günlerine dağılımını, işin başlama ve bitiş saatlerini birim yöneticileri belirler. Gerek fakülte web sayfasında gerekse http://sks.marmara.edu.tr adresinde yer alan Kısmi Zamanlı Öğrenci Bölümü’nde Ekim ayında iş ilanları yayımlanmaktadır. Her bir iş için ayrı ayrı olmak üzere iş ilanında belirtilen tarihler aralığında ilgili birimlere iş başvuru formu ile müracaatta bulunabilinir. Aynı şekilde yine Ekim ayı içerisinde kontenjanlar dâhilinde akademik ve idari birimlerde bulunan Kısmi Zamanlı Öğrenci Seçme Komisyonu tarafından seçim gerçekleştirilir.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Bursu 

Yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/Kredi Verilmesine İlişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır.

Ön lisans öğrencileri, lisans öğrencileri, iki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler (intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez), lisansüstü öğrencileri (hazırlık sınıfında burs verilmez), ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında belirlenen puan türünde ilk 100'e giren öğrenciler, kurum kuruluş Kanunu gereği, yönetim kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre amatör milli sporcu olan öğrenciler burstan yararlabilir. 


Bu sayfa Department of Political Science and Public Administration (French) tarafından en son 10.07.2019 16:23:17 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM