Siyasal Bilgiler FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Fransızca)

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Fransızca)

Bölüm Başkanı'nın Mesajı

Kamu Yönetimi Bölümü web sayfasına hoş geldiniz. Marmara Üniversitesi’nde 2012’de kurulan Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin kurucu iki bölümünden biriyiz. Bu sayfada, bölümün sunduğu lisans ve lisansüstü/doktora programları hakkında ayrıntılı bilgiler bulacaksınız. Ayrıca, öğretim üyelerinin akademik çalışmaları ile öğrencilere sunulan öğretim ve kariyer olanaklarına ilişkin bilgiler verilmektedir.

1988’de özel bir anlaşma ile kurulan bölümümüz, Türkiye ile Fransa arasında üniversiteler arası işbirliğinin ilk örneğidir. Fransız Siyasal Çalışmalar Enstitüleri modelini uygun olarak disiplinler arası bir eğitim vermekteyiz. Yeni bilgi üretimi ve bilginin paylaşılması çalışmalarımızın temel amacıdır. Öğrenciler, bilgi ve yeteneklerini yönetimde karşılaşılan tüm sorunlara uygulamak üzere yetiştirilmektedirler. Farklı düşünce ve yaklaşımlara olanak veren, toplumsal sorunların tartışıldığı ve çözüm arandığı bir forum olarak hizmet etmeyi hedefliyoruz.

Öğrencilerimiz, Erasmus ve ikili değişim programlarımız çerçevesinde uluslararası bir ortamda öğretim olanağına sahiptir. Mezunlarımız kamu ve özel sektörde değişik alanlarda önemli görevler üstlenmişlerdir.

Akademik kadromuz ve öğrencilerimizin gücü, düşüncel üstünlük, farklı yöntem bilimsel yaklaşımların kullanılması ve toplumsal eşitlikten kaynaklanmaktadır. Sizleri, bölümümüz hakkında daha fazla bilgi almaya davet ediyorum.

Başarılar dilerim.

Prof. Dr. Ömer Faruk Gençkaya
Kamu Yönetimi (Fransızca) Bölüm Başkanı

Bu sayfa Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Fransızca) tarafından en son 03.03.2017 10:26:46 tarihinde güncellenmiştir.